Hızlı Saç Uzaması İçin 5 Öneri

26/07/2017 / Saç Uzatma
Hızlı Saç Uzaması İçin 5 Öneri

Hızlı Uzayan Saçların Düşmanı
Çevresel Faktörler ve Stres

Kirli hava, zararlı kimyasallar içeren saç bakım ürünleri gibi çevresel faktörlerin saçınızı olumsuz etkilemesine izin vermeyin. Ayrıca stress ve uykusuzluk gibi sorunlar da saç sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecek ve saç uzama hızınızı yavaşlatacaktır.

Saç Uzatma Vitaminler Olmadan Düşünülemez

Saçın hızlı uzamasının bir başka sırrı da, saç için gerekli olan ve diyetinize mutlaka eklemeniz gereken vitaminlerdir. Yerinde bir vitamin hapı seçimi ile saçınız gerekli şekilde beslenecek ve hızla uzayacaktır. Biotin bu vitaminlerin başında gelir. Biotin saçlara olduğu kadar, cilt ve tırnaklar için de oldukça faydalıdır. Piyasada kolayca bulunabilen biotin tabletlerini doğrudan kullanabilir ya da şampuan, saç bakım yağları gibi ürünlere ilave edebilirsiniz.

Kırıklardan Kurtulun

Saç dökülmesi ve kırıklarla mücadelede başarısız olduğunuzu düşünüyorsanız saçlarınızın hızlı uzamasını sağlamak da zorlaşmış demektir. Hızlı saç uzatma formüllerini denerken bir taraftan da saç dökülmenizi en aza indirmek için çaba göstermelisiniz. Mutlaka geniş dişli bir tarak kullanmalısınız. Ayrıca sıkı yapılan örgüler de saçlarınıza zarar vereceğinden hızlı saç uzaması için olumsuz etkiler doğurabilir.

Saç Uzamasının Altın Anahtarı
Doğru Beslenme

Sağlıklı bir diyet, bütün vücudumuz için gerekli olduğu kadar saçlarımız için de olmazsa olmazlardan. Saç uzaması önündeki engelleri doğru ve dengeli beslenerek kaldırabilirsiniz. Bu sebeple meyve, sebze, tahıl ve bol miktarda su (günde en az 8 bardak) tüketmelisiniz. Bu besinler vücudunuzu olduğu kadar saçlarınızı da besleyerek daha hızlı uzamalarını sağlayacaktır.

Hızlı Uzayan Saçlar İçin
Etkili Ürün Tercihi

HC Complex, içeriğindeki bitkisel yağlar ve doğal vitaminler sayesinde saç için gerekli olan vitamin ve mineral desteğini sağlayarak saçların sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlar. Saça uygulandığı süre boyunca saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırır, saçı besler ve düzenli bir kullanım sonucunda saçlar normalden birkaç kat hızlı uzar.