Kullananlar Ne Diyor?

Bir doktor olarak tavsiye ediyorum
 Ebru Özbek

HC şampuanı internette; doğum sonrası dökülen ve zayıflayan saçlarım için şampuan ararken tesadüfen buldum. İnanın şu zamana kadar o kadar çok şey denedim ki hiç biri HC kadar etkili değildi. Ben doktorum ve boş şeylere asla zaman harcamam. HC'nin saç kökü için gerekli her türlü desteği içerdiğini görünce kullanmam lazım dedim ve 3 aydır kullanıyorum. Dökülen saçlarımın yerine yeni saçlar çıktığını... (Devamı Var)
Yorumun Devamını Oku

HC şampuanı internette; doğum sonrası dökülen ve zayıflayan saçlarım için şampuan ararken tesadüfen buldum. İnanın şu zamana kadar o kadar çok şey denedim ki hiç biri HC kadar etkili değildi. Ben doktorum ve boş şeylere asla zaman harcamam. HC'nin saç kökü için gerekli her türlü desteği içerdiğini görünce kullanmam lazım dedim ve 3 aydır kullanıyorum. Dökülen saçlarımın yerine yeni saçlar çıktığını ve eskisinden daha az döküldüğünü daha canlı olduğunu görünce doğru karar verdiğimi anladım. Kesinlikle bir doktor olarak HC şampuanı ve yanında mutlaka bakım kürünü kullanmanızı tavsiye ediyorum mutlaka deneyin. Bu yorumu yazmak için 3 ay bekledim . Çünkü gerçek sonuçları yazmak istedim. Bir bayan olarak saç dökülmesinin nasıl insanı yıprattığını , sosyal hayatını nasıl etkilediğini , insanların direk saçınıza baktığında nasıl içinizin sızladığını çok çok iyi biliyorum. O yüzden tüm içtenliğimle ve iyi niyetimle düşünlerimi sizinle paylaşmak istedim. ERC kozmetik firmasının işine çok saygılı ve ilgili ekibine de çok teşekkürler. Tekrar görüşmek üzere...

Aldığınız para ananızın ak sütü gibi helal olsun....
 Saadet Atalık

Merhabalar... Saçlarıma ardarda yaptırdığım röfleler yüzünden saçımda oluşan sertlik ve dökülmelerden şikayetçi olarak gerek kozmetik,gerekse tıbbi olarak denemediğim şampuan ve serum setleri kalmadı..Ta ki internette HC nin reklamını görüp sipariş verene kadar.. . (Devamı Var)
Yorumun Devamını Oku

Merhabalar... Saçlarıma ard arda yaptırdığım röfleler yüzünden saçımda oluşan sertlik ve dökülmelerden şikayetçi olarak gerek kozmetik, gerekse tıbbi olarak denemediğim şampuan ve serum setleri kalmadı. Ta ki internette HC'nin reklamını görüp sipariş verene kadar. Kullanmaya başlayalı henüz 15 gün olmasına rağmen saçlarımda en ufak bir sertlik ve dökülme kalmadı. Tavsiyemle 5 arkadaşım daha kullanmaya başladı. Complex ve şampuanın fiyatı ilk başka 'yine mi para harcayacam' dedirtti. Fakat şimdi söyleyecek tek bir cümlem var : 'Aldığınız para ananızın ak sütü gibi helal olsun. 'Emeklerinize saygılarımı, sizlere de kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum. Sanırım en büyük teşekkür etrafımızdakilere HC'yi tavsiye etmek, ben de onu yapıyorum. Herşey için teşekkür ederim..

Düzenli bir şekilde ürünlerinizi kullanmaya devam edeceğim
 Soner Köse

38 yaşındayım. 7 yıldır gece hayatında işletmecilik yapıyorum. Normal insanlardan farklı olarak hep geceleri yaşadığımız için aynalarla pek işimiz olmaz. Ağır sigara dumanı, havasız ortam saç için zararlı olan ne var ise benim doğal yaşam ortamımda mevcuttur. Bundan 3 sene önce gündüz gözü ile aynayla karşı karşıya kaldığımda Tarkan'ın öp şarkısının ilk mısraları ile aynı duyguyu yaşadım. Bu yeni ben de kim aynada bakıştığım? Saçları seyrelmiş bu yeni bende kim? Saç üzerine araştırmalarım için mihenk taşıdır o gün. (Devamı Var)
Yorumun Devamını Oku

38 yaşındayım. 7 yıldır gece hayatında işletmecilik yapıyorum. Normal insanlardan farklı olarak hep geceleri yaşadığımız için aynalarla pek işimiz olmaz. Ağır sigara dumanı, havasız ortam saç için zararlı olan ne var ise benim doğal yaşam ortamımda mevcuttur. Bundan 3 sene önce gündüz gözü ile aynayla karşı karşıya kaldığımda Tarkan'ın öp şarkısının ilk mısraları ile aynı duyguyu yaşadım. Bu yeni ben de kim aynada bakıştığım? Saçları seyrelmiş bu yeni bende kim? Saç üzerine araştırmalarım için mihenk taşıdır o gün. İlaç sektöründe bir Amerikan firmasında uzun seneler boyu yöneticilik yaptım. Medikal bilgim de azımsanmayacak kadar iyidir. İlk olarak reklam furyalarına kapıldım. Paranın satın alabileceği en pahalı, arkasında marka kalitesi olan kozmetik kimyasal ürünlere kapıldım. Bu ürünlere verdiğim paranın haddi hesabı yoktur. Akut çözüm olduklarını anlamam baya bir süre aldı. Sonuç alamadığımı anlamam ile birlikte kaos başladı. Medikal bir ürün istemiyordum. Çünkü medikal olarak pazarda bulunan ürünler bir şekilde lokal de olsa sistemik dolaşıma geçiyor ve çok küçük dahi olsa yan etki yapma insidansına sahiptiler. Kullanım sonucunda da bıraktığınız an ilaç sayesinde çıkan yeni kazanılmış kökler yine dht tarafından inhibe edilip yok oluyorlardı. Böylece tamamen doğal bir ürün arayış maceram başlamış oldu. Yılan yağları, içinde bir sürü yağ karışımı olan aktar yapımı solusyonlar, dana ilikleri, saça sıva gibi sıvanan ve saçtan çıkmak bilmeyen envai çeşit maskeler... Bununla da kalmayıp annemin arkadaş günlerinde, annemi organize edip arkadaşlarından alınan bir suru kocakarı karışımları. Sonrasında durum gayet net. Olan saçlarım da bu maskeler sayesinde kendinden geçmeye başlamışlardı. İnternette araştırmalar yaparken "HC ürünleri" ile karşılaştım. Saç ile ilgili olan her sitede banner reklamları ile karşılaşıyordum ve bu ürünler üzerine yoğunlaşmaya başladım. Bütün sitelerdeki her bir yorumu okumam ve hergün 30 dakikamı ayırıp yeni yorum var mı diye bakmakla iki ayım geçti. Aklımdaki tek soru işareti bu kadar dedikodu gazetesi dediğimiz insana dayalı reklam backgroundu olan bir ürünün neden basılı ve ulusal medyada reklamının olmadığı ve fiyatının gayet makul olmasıydı. En sonunda ne olacak ki bunuda denemeliyim dedim ve 2 gün önce 3'lü komplex yapmak adına Doping ürünü de dahil siparişini verdim. Bugün elime geçtiler ve ben bugün itibarı ile ürünlerinizi kullanmaya başladım. Mucize beklemiyorum. Çünkü biliyorum ki saç hücrelerim hala canlı ise geri dönüşümleri minimum 6 ayımı alacak. O döneme kadar düzenli bir şekilde ürünlerinizi kullanmaya devam edeceğim ve yine tüm açık yürekliliğim ile sonuçlar ne ise sizler ile paylaşacağım. İşin özeti o gün geldiğinde bende HC ürünlerinin geliştirilmesinde ve yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Ama şimdi değil. İyi çalışmalar.

Bitkisel içerikli olduğunu hemen belli ediyor
 Ayşegül Arslan

Uzun zamandır HC Saç Bakım Kürünü kullanıyorum. Bununla beraber ilk defa HC Şampuanı denedim. Saç kremi kullanmaya gerek kalmadı. Zaten HC'den sonra da saçlarım yumuşak oluyordu. Fiyatı benim için biraz pahalı ama çok farklı bir şampuan olduğunu tatbik ederken anlıyorsunuz. Köpürmesi, kokusu, kıvamı, rengi çok değişik. Bitkisel içerikli olduğunu hemen belli ediyor. Daha yeni kullanmaya başladım. Saç dökülmelerime nasıl bir etki edecek zamanla öğreceğim ama ilk izlenimlerim oldukça güzel. Tebrikler...

Saçlarımın gerçekten dolgun olduğunu hissediyorum...
 Canan Ulaş

HC Şampuan'da bir şampuandan beklediğim birçok şeyi buldum.. Doğal, hoş kokulu ve saça zarar vermiyor.. SLS ve SLES içermemesi benim için öncelikli özellik.. Bitkisel olması ve saç için gerekli vitamin desteği vermesi nedeniyle tercih ettim. (Devamı Var)
Yorumun Devamını Oku

HC Şampuan'da bir şampuandan beklediğim birçok şeyi buldum.. Doğal, hoş kokulu ve saça zarar vermiyor.. SLS ve SLES içermemesi benim için öncelikli özellik.. Bitkisel olması ve saç için gerekli vitamin desteği vermesi nedeniyle tercih ettim. Çok değişik bir şampuan, ilk seferde çok köpürmüyor. İkinci seferde de oldukça fazla.. Yaparken her zaman kullandığımız normal şampuanlara pek benzemiyor. Banyodan çıkmadan önce bazen saç kremi kullanıyorum, saçlarımın gerçekten dolgun olduğunu hissediyorum. Çevremdeki arkadaşlarıma önerdim. Yıkadıktan sonra saçlarım elime eskisi kadar gelmiyor. Düzenli olarak devamlı kullanacağım..

Kepek sorunu olan herkese özellikle tavsiye ediyorum.
 Yüksel Bostanoğlu

Uzun zamandan beri kepek sorunum vardı. Bir çok ürün denememe rağmen bir çözüm bulamamıştım. Bir arkadaşımın tavsiysiyle HC'yi kullandım. 3-4 kullanımdan sonra kepek sorunum tamamen ortadan kalktı. Sonuç oldukça memnuniyet verici. Kepek sorunu olan herkese özellikle tavsiye ediyorum.

Tüm Kullanıcı Yorumları (41)

Sıradan Şampuanları Unutun

HC Şampuan, bitki özleri, shea butter, phyto keratin, biotin, aminoasit, vitamin ve mineraller sayesinde saça zarar vermeden temizlemek ve besleyip güçlendirmek için geliştirilmiş özel bir şampuandır. Saçın kuvvet ve esnekliğini, dış etkenlere karşı direncini artırarak, çevresel faktörlere karşı sıradan şampuanlarla elde edemeyeceğiniz güçlü bir koruma kalkanı oluşturur. Saç derisini yağ ve nem dengesine zarar vermeden temizler, saç foliküllerinin güçlenmesine ve dökülmenin önlenmesine yardımcı olur. HC Şampuan; olumlu etkileri in-vitro testler ve klinik çalışmalarla saptanmış bileşenlerin meydana getirdiği doğal ve oldukça zengin bir formüle sahiptir. Saç güzelliğinizi ucuz ve sentetik kimyasallar yerine, yüksek kalitede organik ya da bitkisel aktiflerle destekler. SLES, SLS, Paraben ve Formaldehit gibi saça zarar veren kimyasalları içermez.

HC PHYTO COMPLEX™ (BİTKİSEL EKSTRAKTLAR)

Doğanın saç sağlığına fayda sağladığı bilinen en önemli bileşenleri, bu özel kompleks sayesinde HC Şampuan'ın formülünde buluştu. HC Phyto Complex™ içeriğinde ginseng, papatya, avakado, yeşilçay, zeytin yaprağı, ıhlamur, kadife çiçeği, defne, ısırgan, kekik, biberiye, çörekotu, badem, buğday, ardıç, susam, dulavratotu, mekke gülü gibi birçok bitki özünün yer aldığı, HC tarafından geliştirilmiş %100 bitkisel ve patentli bir kombinasyondur.

PHYTO KERATİN

Saçın neredeyse tamamı keratin ve lifsel proteinlerden oluşur. HC Şampuan içerisinde yer alan phytokeratin, yapısında mısır, buğday ve soya proteinleri bulunan bitkisel orjinli bir keratin türevidir. Özellikle kuru veya hasar görmüş saçları onarmak için geliştirilmiştir. Hacim ihtiyacı olan, ince telli, esneyen, güçsüz, koparak dökülen her tür ve yapıdaki saçın canlanmasına, dolgunlaşmasına ve sağlamlaşmasına yardımcı olur. Saç telinin etrafını saran ve saç epidermlerinin çoğalmasını sağlayan koruyucu bir nem tabakası oluşturarak dış etkilere karşı direncini artırır. Phytokeratin'in boya, röfle ve perma gibi işlemler sonucu yıpranmış saçları tümüyle onardığı birçok klinik çalışmayla kanıtlanmıştır.

VİTAMİN COMPLEX

Bu vitamin karışımı, saç güzelliği ve sağlığı açısından önem taşıyan A, E, F ve H (Biotin) vitaminlerini içerir. Klinik testler, vücudun doğal olarak üretemediği ve dışarıdan alınması gereken birçok vitaminin, saç derisine ve saça uygulanması halinde saç yapısı ve sağlığında önemli ölçüde gelişme yaşandığını göstermiştir.

SHEA BUTTER

Batı Afrika'da yetişen Shea ağacının tohumlarından soğuk press yöntemiyle elde edilen Shea Butter, saç tellerine nüfuz ederek saçları besler ve nemlendirir. A, E, F vitaminleri açısından zengin içeriğiyle cildi koruma, yenileme ve nemlendirme işlevi görür. Kuru ve yıpranmış saçların görünümünü düzenlemeyi destekler. Saç derisinin kuruyup pullanmasını önlemeye, saçların parlaklık ve yumuşaklık kazanmasına yardımcı olur. Saç derisinin olumsuz çevresel etkilere karşı korunmasını destekler.

ARGININE

L-arginine, doğada bulunan proteinlerin yapısını oluşturan 20 aminoasitten biridir. Hızlı saç uzaması açısından önem taşımakla kalmaz, saç kırılmalarının ve dökülmenin önlenmesine yardımcı olur.

AMINO ACID COMPLEX

Amino asitler, saç üzerinde nemlendirici, güçlendirici, onarıcı ve renk koruyucu özellikleri ile bilinir. HC Şampuan içeriğinde yer alan Amino Acid kombinasyonu, saçta doğal olarak bulunan serbest amino asitleri zenginleştirerek saç dökülmesinin önlenmesine, yıpranan saçların yeniden yapılandırılmasına ve saç tellerine gerilme direnci kazandırılmasına yardımcı olur. Ayrıca amino asitler, saçın nem bağlama yeteneğini geliştirirken, saça doğal bir ışıltı ve parlaklık kazandırır.

BIOTIN

Güzellik vitamini olarak da bilinen Biotin, dökülmeyi önleyici etkisi ile saç sağlığı açısından oldukça önem taşımaktadır. Bilimsel veriler, biotin eksikliğinin alopesi (saçsızlık) sorununa yol açtığını göstermektedir. HC Şampuan’ın etkin formülü, saçın ihtiyaç duyduğu Biotin desteğini sağlamaya yardımcı olur.