Kepek ve Saç Derisi Sorunlarına Etki

Kepek Önleyici Bakım

Kepek nasıl meydana gelir?
Tüm vücut yüzeyi devamlı olarak ölü hücrelerini atar. Cilt her 24 günde bir yüzeyini yeniler. Normal bir saç derisinde ölü cilt hücrelerinin atılma ve yenilerinin oluşma süreci normal ve orantılıdır. Kepek ise, kafa derisindeki bu ölü deri hücrelerinin anormal oranlarda kuruyarak atılması durumudur.

Bu durum kaşındırıcı, sıkıntı verici ve çoğunlukla dönemseldir. Yaz aylarında azalır, kış aylarında azar. Kepek oluşumunun kaynağı genellikle kafa derisinin kuruluğu olarak bilinse de bu problemi yaşayanların çoğu yağlı saç derisine sahiptir.

HC Complex'i ve HC Kepekli Saçlar İçin Şampuan'ı düzenli olarak kullanmanız, gözle görülen kepeğin giderilmesinde ve yeni kepek oluşumunun engellenmesinde yardımcı olabilir.

Düzenli olarak haftada 2 gün HC Complex ve kepek oluşumunu önleyici aktif maddeler içeren HC Şampuan (Kepekli Saçlar İçin) kullanmanız durumunda:

  • Saç derisinin yağ ve nem dengesi ayarlanır, kafa derisindeki ölü deri hücrelerin anormal oranlarda kuruyarak atılması önlenir.
  • Şampuan içerisindeki kepek oluşumuna karşı etkin aktif bileşenler, mevcut kepeğin giderilmesini ve yeni kepek oluşumunu engellemeyi destekler.

* Kozmetik ürünlerden beklenen etki, saç derisi kuruluğu gibi sebeplere bağlı kepeğin giderilmesi yönündedir. Kepek problemi olan kişide saç derisi dışında kaş, şakak, alın gibi bölgelerde kızarıklıkla birlikte oluşan döküntüler varsa doktora başvurulması doğru olur.