Kullananlar Ne Diyor?

İyi ki almışım...
 Hülya Görel

Ben HC'yi internet sitesinde gezerken gördüm ve inceledim. Başta tereddütte kalsam da aldım yorumlara bakarak... ve diyorum ki iyi ki almışım. Bu ikinci kullanışım. Saçlarım canlandı, yumuşadı. Çok memnun kaldım. Eminin ilerleyen zamanlarda uzayacak. Önemli olan düzenli kullanmak. Ben yorumları okuyarak aldım ve ben de yorum yapma gereksinimi duydum. Çünkü yorumlarda yazılanlar kesinlikle doğru. Sadece düzen ve sabır gerektiriyor. HC'ye teşekkür ediyorum ve denemenizi tavsiye ediyorum. :)

Ürününüz için mucizevi demek zorundayım...
 Safiye Karabulut

Ürününüz için mucizevi demek zorundayım... 10 yıldır yılda 2 kez olmak üzere röfle yaptırıyordum. Ta ki sonunda strese de baglı olarak saclarımın ön ve yanlardan seyrekleştiğini fark edinceye kadar. Yaklaşık 1-2 yıl dogru urun aramak ıcın kendımı paraladım dıyebılırım... (Devamı Var)
Yorumun Devamını Oku

Ürününüz için mucizevi demek zorundayım... 10 yıldır yılda 2 kez olmak üzere röfle yaptırıyordum. Ta ki sonunda strese de baglı olarak saclarımın ön ve yanlardan seyrekleştiğini fark edinceye kadar. Yaklaşık 1-2 yıl dogru urun aramak ıcın kendımı paraladım dıyebılırım. İçtenlıkle soyluyorum kullanmadığım urun denemedığım sey kalmamıstı. Ama gecıcı etkılerı oluyor saclarımın kalıtesını bır turlu arttıramıyordum. ınternette arastırma yaparken tamamen (kımsenın tavsiyesı olmadan) tesadüfi şekilde urununuzu görüp hadı bakalım bı de bunu deneyelım demek suretıyle:)(bu kadar vahımdım yanı kımseden duymamısım cesaretle alıyorum) aldım..... aldım... aldım... :))))) ve alacağım alacağım alacağım:))))) sonsuz sonsuz tesekkurler. Saclarım yumusak daha canlı kuruluk artık yok.. ve kucuk saclarım cıktı Allah'a emanet:) sizin vesilenızle tekrar tekrar teskkurler.. bu yorumu okuyup da birilerine vesile olursam ne mutlu bana. Bu urunu herkese taviseye ediyorum :)))))

Deneyince vazgeçemeyeceksiniz.
 Tuğba Kaynak

Öncelikle merhabalar. Ben HC ile yıllar önce tanıştım ve uzun süredir de yanımdan hiç ayırmıyorum. Saçlarım bebek saçları kadar ince ve kırılgan bu sebeple de her ürünü kullanamıyorum. Ayrıca aslında en önemli özelliği de zararlı kimyasallardan yoksun olması. Şimdiye kadar bir çok ürün kullandım. En pahalısı bile beni bu kadar tatmin edemedi. Bu ürünü her kullandığımda çevremdekiler saçlarıma ne yaptığımı sorup hemen onlarda sipariş veriyorlar. Artı kapıda ödeme özelliği de bir başka olumlu yanı. Meraklılarına saçın çabuk uzamasını sağlarken dökülmesi, güç kazanması ve sağlıkla parlamasına da yardımcı oluyor. Kesinlikle denemelisiniz, deneyince zaten vazgeçemeyeceksiniz.

Saçlarım hiç olmadığı kadar uzamaya başladı
 Duygu Esen

Ben 19 yaşında üniversite öğrencisiyim. Aileden gelen bir özellikle saçlarım ince telli ve asla uzamıyor. İnternette saçlarımın bakımıyla ilgili araştırma yaparken 1 ay önce bu ürünle tanıştım. İlk başlarda pek umutlu değildim ama kullandıkça saçlarımdaki hızlı değişimi farkettim. Uzamaya başladılar ve hiç olmadıkları kadar parlak ve yumuşaklar. Böyle bir ürün ürettiğiniz için ayrıca teşekkür ederim. Ayrıca bugün 2. kez sipariş ettiğim ürün geldi. Ürün kutusunda sızdırma yapmış ve şişe yarıya inmiş. HC çalışanlarına bir mail attım ve 15 dakika içinde bana geri döndüler. Müşteri temsilcisi ücretsiz olarak yeni bir ürünü adresime çıkarttı. Bunun için ayrıca teşekkür ediyorum. Size iyi çalışmalar umarım her zaman çalışma disiplininiz böyle olur.

İlk kullanımda bile saçlarım yumuşacık oldu
 Elif Can

Selam. Ben saç uzamasıyla ilgili araştırma yaparken sizin reklamınızı gördüm, ilgimi çekti denemekte fayda var dedim ve hemen sipariş verdim. Bana sipariş verdiğim anda geri dönmeniz oldukça hoşuma gitti. Ayrıca ürünün içerisindeki kullanma talimatında (altını çizerek söylüyorum) samimi, doğal, güvenilir ifadelerden dolayı ayrıca teşekkür ederim. Bu beni etkiledi. Hemen kullandım ve ilk kullanımda bile saçlarım yumuşacık oldu. Saçımda boya ve oriel var ve ilk defa saç kremine ihtiyaç duymadım. Teşekkür ederim size... Sevgimle.

Herkes saçına ne kullanıyorsun diye sormaya başladı.
 Dilek Kalem

Merhabalar, ben Sivas'ta yaşıyorum ve 33 yaşındayım. Kendime her konuda çok özen gösteririm. Özellikle saçlarıma... Ama maalesef saçlarım hem kuru hem ince telli hem dalgalı ve stres ve kansızlıktan çok fazla dökülmüş, hiç uzamaz, bakımı çok zor. Kestiririm bir hafta sonra kırılır, tiftik gibi durur. Bugüne dek birçok ürün denedim... (Devamı Var)
Yorumun Devamını Oku

Merhabalar, ben Sivas'ta yaşıyorum ve 33 yaşındayım. Kendime her konuda çok özen gösteririm. Özellikle saçlarıma... Ama maalesef saçlarım hem kuru hem ince telli hem dalgalı ve stres ve kansızlıktan çok fazla dökülmüş, hiç uzamaz, bakımı çok zor. Kestiririm bir hafta sonra kırılır, tiftik gibi durur. Bugüne dek birçok ürün denedim. Neredeyse tüm pahalı ürünleri kullandım ama hiçbiri fayda etmedi, etti ise de kısmen istediğimi bulamadım. Son zamanlarda kendime yağlardan bir formül yaptım, ne kadar saça faydalı iğne yağ varsa hepsini kattım maske oluşturdum. Evet, onun kısmen faydası oldu. Dökülmesi durdu, biraz sağlıklı hale geldi ancak istediğim parlaklık canılılık yine oluşmadı. Bir iki ay önce ise bu ürünü bir sitede gezerken gördüm. Çok tereddüt ettim ancak iki ay sonra "dur alayım, denemekle bişey kaybetmem hem 10 çeşit yağ kullanıyorum bunun içinde 19 çeşit var, 100 TL - 200 TL verdiğim ürünler oldu bunuda deneyeceğim" dedim ve aldım. Kullanmaya başladım henüz çok yeni bir hafta oldu ama saçlarımda ki canlılığı yeniliği, ışıltıyı, gürlüğü herkes fark etti. Herkes saçına ne kullanıyorsun diye sormaya başladı. Hayatımda ilk defa insanlar bana saçına ne kullanıyorsun, ne kadar canlı güzel duruyor diyor ve ben de farkındayım saçlarımın daha parlak, daha canlı ve bakımlı durduğunun. Daha başka özel birşey de kullanmıyorum. (2-3 çeşit hatta her çıkan durulanmayan krem, jöle, briyantin, ne bulursam alıp kullanırdım) Hiçbirine gerek kalmadı. Bu arada ürün ile birlikte bir de sabun hediye geldi. Süper birşey... Saçlarım röfleli ve hayatta sabun süremem ama bu çok iyi geldi. Harika birşey. Şampuan gibi. Şimdi sadece iki kez sabunluyor, bir kez de şampuanından sürüp çıkıyorum hemen şekil alıyor ve nemli artık. Saçlarım uzamasına gelince, bakalım hele bir ay geçsin ona da yorum yaparım. Çok memnunum. Bir de saçlarım güzel olunca hem moralim iyi oluyor, hem kendimi çok iyi hissediyorum. Sevgili HC üreticileri gerçekten tek kelime ile mükemmel bir ürün hazırlamışsınız. Ben herşeyi takdir edip beğenmem ama bu ürüne hayran kaldım, sağolun. Sevgili bayanlar pahalı ürünlerle lütfen saçlarını daha fazla yıpratmasınlar her türlü ürünü deneyeceklerine sadece HC ürünleri kullansınlar. Hem uygun, paraları ceplerinde kalsın, hem de saçlarına sağlık gelsin, nefes alsın saçları. Şunu garanti verebilirim benim saçıma iyi gelen herkese iyi gelir. Her çeşit saça, her türlü saç dökülmesine gerçekten iyi gelecektir. Eminim ki bir iki kullanımda bu farklılıklar oldu düzenli kullanıldığında herhalde muhteşem saçalara sahip olacağım. İnşallah güzel de uzar. Herkese tavsiye ediyorum, edeceğim. Sevgili ERC üreticileri lütfen bu ürünü hızla yayın, herkes hatta tüm dünyadaki bayanlar DUYSUN, mahrum kalmasın ve siz ürününüzün kalitesini asla bozmayın. TEŞEKKÜRLER! BU ARADA UNUTTUM SABUNDAN İSTİYORUMMMMMMMM, SATILMIYORMUŞ AMA BEN İSTİYORUM LÜTFEN

Tüm Kullanıcı Yorumları (200)

TÜM SAÇ PROBLEMLERİNE KARŞI 6 FARKLI ETKİ

HC Complex; sağlıklı saç görünümü elde etmek üzere bitki özleri ve vitaminlerin harmanlandığı doğal ve etkili bir bakım ürünüdür. Özel üretim tekniği ve bitkisel içeriği, saç uzama hızının artmasını, dökülmenin önlenmesini, yıpranmış saçların yeniden canlı ve parlak bir görünüm elde etmesini destekler. Hiçbir koruyucu veya renklendirici içermeyen formülü, saçların doğal gelişimini destekleyerek ideal güzelliğine kavuşmasına yardımcı olur.

saç uzaması

Saç Uzama Hızında Artış

İçerdiği bitki özleri, vitamin ve mineraller ile birlikte saçları kökten uca besleyerek, daha hızlı ve sağlıklı saç uzamasını destekler.
saç uzatma

Dökülme Karşıtı Aktif Etki

Saçları ve saç köklerini güçlendiren doğru ve etkili aktif bileşenler sayesinde, düzenli kullanımda dökülmenin önlenmesine yardımcı olur.
hızlı uzayan saçlar

Doğal ve Profesyonel Bakım

HC Complex; kimyasal hiçbir madde içermez. Tümüyle doğal ve benzersiz formülü, profesyonel bir saç bakımı yaparak sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar.
saç uzatan ürünler

Yıpranmalara Karşı Tam Koruma

Boya, röfle gibi uygulamalara ve yanlış ürün kullanımı sonucu meydana gelen yıpranmalara karşı saçlarınızı onararak, güçlü bir koruma kalkanı oluşturur.
saç uzatıcı

Kepek Önleyici Etki

Saçın yağ ve nem dengesini düzenlemeyi destekleyerek, kepeği gidermeye ve oluşumuna neden olan saç derisi kuruluğunu önlemeye yardımcı olur.
saç uzaması

Kolay Şekil Alan, Hacimli, Parlak Saçlar

Saçlarınızı elektriklenme, mat ve cansız görünüm, zor şekil alma gibi olumsuz özelliklerden kurtararak hacim ve parlaklık kazandırır.

Hızlı Uzayan Sağlıklı Saçların Tüm İhtiyacı Bu Şişede

HC Complex içerisinde, toz zerresi kadar bile kimyasal bulunmaz. Bunun yerine onlarca farklı çeşit bitkisel bileşen yer alır. Bu tabloda, HC Complex'in içerdiği bazı bitki özleri ve bitkisel yağlar gösterilmektedir. Ek olarak HC Complex, saç için gerekli bir çok doğal vitamin ve minerali de içermektedir.

saç uzatma

Organik Zeytinyağı

Eski çağlardan beri Akdeniz kadınlarının güzellik formülü, diğer adıyla gençlik iksiri. A ve E vitaminleri ve antioksidanlar içerir.
saç uzatma

Isırgan Otu

Saç köklerinin beslenmesine ve güçlenmesine yardımcı olur. Saç derisindeki kurumaya, tahrişe ve kepeğe karşı faydalıdır.
saç uzatma

Sinameki

Batı Hint adaları ve Güney Amerika gibi sıcak iklimlerin saç uzama hızını artırdığı bilinen bitkisi.
saç uzatma

Hint Yağı

Uzakdoğu'nun mucizevi dokunuşu yıpranmış saçları onarır, saç yüzeyinde bir koruyucu bir kalkan oluşturur.
saç uzatma

Çörekotu Yağı

Saç dostu mineral ve vitaminlerden zengin, saç üzerine sayısız etkisi olduğu bilinen bir bitki.
saç uzatma

Kekik

Kepek, saç derisi kuruluğu, dökülme ya da geç uzayan saçlar için faydaları bilinen akdeniz bitkisi.
saç uzatma

Biberiye

Yüksek besin değeri ve saç derisi üzerindeki olumlu etkileri ile saç bakımının vazgeçilmez bir bileşeni.
saç uzatma

Papatya

Saçların doğal bir parlaklık kazanmasına, daha sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.
saç uzatma

Badem Yağı

E Vitamini ve proteinden zengin badem yağı, kuru saçlar için ideal oranda besleyici, koruyucu ve nemlendiricidir.
saç uzatma

Susam Yağı

İçerdiği kalsiyum ve E Vitamini ile saçları besler ve güçlendirir. Dolgunluk kazandırır, saç kırılmalarını önler.
saç uzatma

Jojoba Yağı

Saç derisi yağına yapısal olarak en yakın yağ olarak bilinir. Kırılmaları önler, canlı ve parlak bir görünüm kazanır.
saç uzatma

Fındık Yağı

Tabiatın saçlarınıza uzattığı yardım eli... Oleik asitten zengin fındık yağı saçların hızlı uzamasını destekler.
saç uzatma

Dulavratotu

Demir, potasyum ve vitamin açısından zengin dulavratotu, saçların hızlı uzamasına, dökülmenin ve kepeğin önlenmesine yardımcı olur.
saç uzatma

Buğday Yağı

E vitamininden zengin buğday yağı, saç derisi üzerinde canlandırıcı ve nemlendirici etkiye sahiptir. Yıpranmış saçları besler ve korur.
saç uzatma

E Vitamini

Saçın nem dengesini düzenlemeyi ve canlılık kazandırmayı destekler. Dökülmeye ve saç tellerinin kurumasına karşı etkilidir.
saç uzatma

B Vitamini

B Vitamini, saç bakımı ile doğrudan ilişkilidir. Saç derisini ve cildi besleyen tüm vitaminler arasında en ön sıralarda yer alır.
saç uzatma

B1 (Thiamine)

B1 vitamini, saç kırılganlığını önlemeye, saç gelişimini hızlandırmaya ve hacim kazandırmaya yardımcı olur.
saç uzatma

B2 (Riboflavin)

Saç gelişiminin anahtarı sekiz temel B vitamini türevinden bir tanesi riboflavin adıyla da bilinen B2 vitaminidir.
saç uzatma

B6 (Pyridoxine)

Eksikliği halinde saç telleri zayıflar ve kopar. Saçların sağlıklı bir şekilde gelişmesi ve büyümesi için gereklidir.
saç uzatma

B12 (Cyanocobalamine)

Saç gelişimini etkileyen süreçler içerisinde kritik bir öneme sahiptir. Dökülmenin önlenmesini destekler.

HC Complex'i önce saç diplerine, daha sonra tüm saça friksiyon şeklinde (parmak uçlarıyla masaj yaparak) uygulayın. 45 dakika ile 2 saat arasında bir süre boyunca saçınızda bekletin ve şampuanla yıkayın. İlave olarak, sadece yoğun saç dökülmesi sorunu yaşadığınız bölgelere her gün veya gün aşırı olacak biçimde ve yine masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Ayrıca güneş ve denizin etkilerinin yoğun olarak hissedildiği plaj v.b. ortamlarda az bir miktar HC Complex'i saçlarınıza sürebilirsiniz. HC Complex'i birkaç ay süresince ve düzenli kullanmanız beklenen etkiyi almanızda yardımcı olacaktır.

Uygulama öncesi saçınızın kuru olmasına ve jöle, sprey, köpük v.b. ürünlerin bulunmamasına özen gösteriniz.

Piyasada birçok saç uzatıcı bakım ürünü ve şampuan var. Neden HC Complex'i tercih etmeliyim?

HC Complex, patentli formülü ile yıllardır Türkiye'nin en popüler ve ilk saç uzatıcı bakım ürünüdür. Elbette kendi alanında lider tüm ürünler gibi sahteleri veya düşük kalitedeki muadilleri bulunmaktadır. Ne yazıkki, bu türden birçok ürün, firma bilgisi dahi bulunmayan internet sitelerinde olağanüstü vaadlerle satılıyor. Size tavsiyemiz, bir ünlünün ya da bir saç uzmanının adını marka adı olarak taklit eden, belli bir gün içerisinde belli santimetre saç uzaması vaadeden, doğaüstü etkileri varmışcasına tanıtım metinleri kullanan veya internet sitesinde firma adını ve iletişim bilgilerini paylaşmayan ürünlere rağbet etmemenizdir. Hiçbir saç bakım ürünü, birkaç hafta içerisinde 7-8 cm saç uzaması sağlayamaz. Kaldı ki; bu sahte ürünlerin birçoğu hiç saç uzaması sağlayamadığı gibi, saç dökülmelerine ve onarılması güç diğer saç problemlerine yol açmaktadır.

HC Complex Nasıl Üretilir?

Yüksek kalitedeki bitkisel yağlar, MSDS ürün güvenilirliği ve ISO kalite belgelerine sahip, sanayi tesislerine uzak laboratuvarımızda test edilir, el değmeden harmanlanır ve uzun süren bir ekstraksiyon işlemine tabi tutulur. Doğal vitamin ve mineral ilaveleri ile güçlendirilerek sağlıklı özel cam şişelere dolumu yine el değmeden gerçekleştirilir.

HC Complex’i saç bakım yağlarından ayıran özellikler nelerdir?

Sıradan saç bakım yağları, birtakım bitkisel yağların basitçe karışımından ibarettir. HC Complex ise, çeşitli bitkilerin türlü test ve ekstraksiyon işlemlerinden geçirilerek, laboratuvar ortamında vitamin ve minerallerle zenginleştirilmesinden elde edilen patentli bir içeriğe ve benzersiz bir üretim yöntemine sahiptir.

HC Complex hangi tip saçlarda kullanılır? Yağlı-kuru saç ayrımı var mı?

Her tür saç tipinde rahatlıkla kullanılabilir. Saçın yağlı ya da kuru olarak nitelendirilmesi saç telleri ile değil, saç derisi ile ilgili bir durumdur. Saç derisi, saçlarımız için özel bir yağ üretir. Bu yağın bazı kişilerde gerektiğinden fazla, bazılarında ise az olması durumunda, aşırı yağlı ya da kuru saç olarak isimlendirilen sorunlar meydana gelir. HC Complex, saçta bekletildiği süre boyunca saç derisinin yağ ve nem dengesini düzenleyerek etki gösterir.

Kuru saça mı, ıslak saça mı uygulanmalıdır? Saçımda, jöle, sprey, köpük v.b. ürünler varken kullanabilir miyim?

HC Complex'in, kuru saça uygulanması gerekir. HC Complex'i kullanmadan önce saçlarınızın temiz ya da kirli olması ise önemli değildir. Fakat; içeriğindeki etken maddelerin saçlarınıza tam olarak temas edebilmesi için, uygulama öncesi saçınızda jöle, sprey, köpük v.b. ürünlerin bulunmaması gerekir. HC Complex'i uyguladıktan ve saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan sonra bu ürünleri kullanmanızda sakınca yoktur.

Saçlarımda boya veya röfle varken kullanmam sakıncalı mı?

Aksine; saçlarınıza zarar veren çeşitli kimyasal ve şekillendirici işlemlerden sonra HC Complex kullanmanız, ideal saç görünümünü yeniden kazanmanıza yardımcı olacaktır. HC Complex, saçlı derinin ve saç tellerinin nem-yağ dengesini düzenleyerek saçlarınızda oluşan kuruma, saç tellerinin gerilmesi ve yıpranması gibi olumsuz etkileri ortadan kaldırmanızı destekler.

HC Complex sadece kadınlara özgü bir ürün müdür?

HC Complex'i hem kadınlar, hem erkekler rahatlıkla kullanabilir.

HC Complex'i gece uygulayıp, sabah yıkasam olur mu?

İçeriğindeki bitki özlerine aşırı hassasiyeti olmayan kişilerde saçta 2 saatten fazla beklemesinin hiçbir mahsuru yoktur. Ürün kutusu içerisinde bulunan bone yardımıyla bu şekilde bir uygulamayı hiçbir rahatsızlık duymadan gerçekleştirebilirsiniz.